Antikapitalist İhsan Eliaçık! 

Antikapitalist İhsan Eliaçık!

 

Bu yazıy Fidan Güngör’e  adıyorum!

İhsan Eliaçık Twitter resmi hesabında, Hamas ve İsrail ile ilgili attığı aşağdaki  twitlerden dolayı sosyal medya üzerinde gündem konusu olduğu için, 29-11-2013 tarihinde Kürdistan Post internet gazetesinde yayınlanan bu yazımın tek bir harfine   dokunmadan olduğu gibi kendi web sitemde yayınlama gereğini duydum. 

 

İnsan Eliaçık acaba Türk ordusuna ve Türk Polis Teşkilatına yazılan Türkleri Twitter sayfasında engelleme ve pratik yaşamında bu insanları siliyor mu?

Aziz milletimize, savaşçılarımıza, siyasetçilerimize, alimlerimize, düşünürlerimize, aydınlarımıza, sanatçılarımıza ve Kürdistan’ın bağımsızlık mefküresine yönelik itibarsızlaştırma muamelesi yapan; onlara İslami ve sosyalist argümanlarla galebe çalanlara karşı kimse kalemimden kibarlık göstermemi beklemesin.

Türk ilahiyatının ve Türk İslamcılığının, Kürt ve Kürdistan düşmanlığı Mehmet Akif Ersoy’la başladığını daha önceki çalşmalarımda ayrıntılarıyla yazmıştım. 1992 yılında Yeryüzü Dergisi ve Burhan Kavuncu’nun gayretleriyle Kürdistan düşmanlığı meşrulaşacak ve Kürdistan düşmanlığı İslam’ın şartlarından biri olarak Kürt haricilerine (Hizbullah-HüdaPar) empoze edilecekti.

(Bakınızhttp://www.kurdistan-post.eu/tr/toplum/burhan-kavuncu-ve-surekasina-kadir-amac)

 

Bugün ise Kürdistan düşmanlığı üç Kayserili; Mustafa İslamoğlu, Mehmet Göktaş ve son yıllarda kamuoyuna adını “Antikapitalist Müslüman”  olarak duyuran İhsan Eliaçık olacaktı. İşgalci ve müşrik Türk devletinin tedrisatı rahlesinde geçen, bu birbirinden uyanık ve sahtekar yukezzibunları otuz yıldır tanıyorum. Ayrıca Türk evangelizmini ve oryantalizmini andıran yazılarını ve kitaplarını doksanlı yıllarda okumuştum.

İşgalci Türk devletinin karanlık güçleri tarafından tebliğ ve irşad adı altında Kürdistan’da oryantalist faaliyetler yürüten  bu üç Kayserili; tıpkı Hasan Sabah, Nizamül–Mülk ve Ömer Hayyam  gibi kendilerine Mehdilik misyonunu biçecektiler.

 

Mustafa İslamoğlu politik ehlisünnet İslamını, Mehmet Göktaş Kürdistan’da ehlisünnet İslam’ın kadısı ve  ehlisünnet kontenjanları dolu olduğu için Ali Şeriati’nin ve anarşist düşünürlerin fikirlerini hırsızlayarak ortama Ebuzer misyonuyla ”Antikapitalist Müslüman” sloganıyla galebe çalacaktı. Bu piyasadan çok daha karlı çıkacağını düşünen İhsan Eliaçık’ın bu hesabını bozacağım.

 

Dolayısıyla daha önce Mustafa İslamoğlu için kaleme aldığım ”Türk Devletinin Bel’am Bin Baurası” ve Mehmet Göktaş için de  kaleme aldığım “Mehmet Göktaş Kimdir Kürdistan’da Ne İş Yapar?”  adlı yazılarıma bakıldığında bu şahısların ne kadar Kürdistan düşmanı, ne kadar İslam’ın hırsızları, ne kadar sahtekar ve günahkar şahıslar olduğu fazlasıyla anlayacaklardır.

(1)- http://www.rojevakurdistan.com/index.php/component/content/article/114-kadir-amac-/7543-tuerk-devletinin-belam-bin-bauras

(2)- http://www.rojevakurdistan.com/index.php/component/content/article/114-kadir-amac-/7399-mehmet-goekta-kimdir-ve-kuerdistanda-ne–yapar

Bu zaviyeden hareketle  üç uyanık, üç sahtekar ve üç günahkar Kayserili yazı dizimizi İhsan Eliaçık’la sonlandırmış  olacağız.

İhsan Eliaçık 1977-1984 yılına kadar  Türk- İslam menşeeli MTTB,  Akıncılar ve Ülkücü  hareket içinde aktif eylem elemanı olarak çalışmıştır. İhsan Eliaçık, kan ve vahşetle beslenen Türkçü devletinin bekası için ve Türk-İslam ülküsünün tüm milletlere galebesi için, geçmişte başta Kayseri ve Türkiye’nin farklı şehirlerinde şiddet eylemlerine başvurmuş binlerce ülkücü-akıncı militanlardan biridir.

24.08.1980 tarihli Miliyet Gazetesi Türk Güvenlik güçlerinin İhsan Eliaçık’ın da aralarında bulunduğu Türk-İslamcı kampa yaptığı operasyonu, aşağıda görünen biçimiyle manşetten okuyucularına duyurmuştur.   anlatır. 

Ayrıca Oda TV davası kapsamında 14 Şubat 2011 tarihinde tutuklanıp serbest bırakılan Soner Yalçın; 02.09.2007 tarihli Hürriyet Gazetesi’nin köşe yaazısında bu karanlık ve katil Türk İslamcı kampında yakalanan tüm isimler ve  tüm gelişen olaylar hakkında detaylı bilgi verirken İhsan Eliaçık’ın ismini neden ıskaladığı konusu aşağıdaki link okunduğunda pekala anlaşılacaktır. http://arama.hurriyet.com.tr/arsivnews.aspx?id=7203252

Daha sonra Eliaçık 1980-1981 yıllarında Ankara Mamak Cezaevi’nde tutuklu kaldı. 1984 yılında işgalci Türk devletine gönüllü askerlik yaptı. 1985-1988 yılları arasında Kayseri İlahiyat Fakültesi’ni okurken, siyasal İslamcı hareketlerle ve düşüncelerle tanıştı. 1985-1990 yılının başlarına kadar Nurettin Topçu, Necip Fazıl, Sezai Karakoç, Erbakancı ve Türkçü düşüncelerle beslenip düşünsel bir arayış içindeyken; onun o yıllarda isimlerini bilmediği ve eserlerini okumadığı liberal ve yenilikçi İslam düşünürleri olan Muhammed Abduh, Cemaleddin Afgani, Muhammed İkbal, Seyyid Kutup, Fazlurrahman ve Ali Şeriati’nin düşünce sistematiklerini ben ondan önce okumuş olan biriydim.

1990-1993 yılları arasında İstanbul’da inşaat işçiliği yaptığım dönemde, İhsan Eliaçık’ı Yeryüzü Dergisi’nde yayınlanan yazılarıyla Türkçü bir gelenekten,  devrimci  ve tevhidi bir çizgiye geçiş yaptığını  anlamış oldum. İhsan Eliaçık’la ilk ve son karşılaşmam 1993’ün Mart ayında Beyazıt meydanında “Tevhidi ve Devrimci İslami Hareket Engellenemez!” pangartı altında birlikte slogan atmıştık.

Tam bu yıllarda “Değişim” adlı bir dergiyi, bir grup eski ülkücü ve akıncı arkadaşıyla çıkaracaktı. Bu derginin yayın politikası, Ülkücü ve Türkçü gelenekten devrimci İslami çizgiye  yönelişin macerası, İran Devrimi, Müslüman dünyasında gelişen siyasal  İslami hareketler, düzen partilerine oy verme, Türk devleti darül harp mi  yoksa darül İslam mı, PKK’nin “kominist”, “kafir” bir örgüt olduğu ve  İlimci grubun (hizbulvahşet) ise; Kürt-Müslüman kardeşleri olduğu ekseninde tartışmalar yürütülüyordu.

2000’li yılların başlarında ise kendisi gibi Türk devletinin tedrisatı rahlesinden geçen inancı bozuk, amelleri yamuk, Kürdistan düşmanı Hak Söz, Özgür-Der ve benzeri Türk siyasal İslamcı çevrelerle ilişkisi bozulur.  Bu kirli ve necis politik ortamda, patolojik ve psikolojik nevrozlar geçiren İhsan Eliaçık; Kürt gençlerini “Antikapitalist Müslüman” ayak oyunlarıyla devletleşme ve millileşme ülküsünden uzaklaştırma gayreti içinde olduğunu, 1980-1990 yıllarına tanıklık etmiş Kürdistanlı yurtsever dindarlar pekala bilirler ama Özgür Gündem bilmiyor!

Ayrıca Özgür Gündem Gazetesi’nin imkanı varsa, Kayseri Cumhuriyet  Savcılığı’na başvurarak İhsan Eliaçık’ın, yetmişli ve seksenli yıllarda kaç insan katlettiğini veya kaç mazlum insanı Allahu Ekber sloganıyla recm ettiğini öğrenebilir. Hakeza 13 Nisan 2012 yılında “Kürt Sorunu ve İslami Çözüm” adlı panele konuşmacı olarak katılan  Kürdistan Azadi İnsiyatifi’nin değerli  kurucu üyelerinden Yavuz Delal, Kürdistani düşüncelerini beyan ettiği için aynı panelde konuşmacı olarak bulunan İhsan Eliaçık, birden o eski ülkücü alışkanlığıyla refleks gösterip; değerli Kürt aydını Yavuz Delal’a “faşist” diyerek Kürdistan’ın siyasal egemenliğine ne kadar düşman olduğunu şu sözleriyle beyan etmekten imtina etmeyecekti: “Türk egemenliğinden kurtulalım derken Kürt egemenliğini yaratmayalım. Yeni sınırlar yaratmayalım, yeryüzündeki tüm sınırları kaldıralım.”

Bu sözleriyle Kürtlere, domuz etini deve eti niyetine satacak kadar uyanık bir Kayserili olmaktan imtina etmeyecekti. Sofistike kafalı Türk İslamcı İhsan Eliaçık; Türk devletinin putperest  ve terörist bir devlet olduğunu, Tanrıyı meteoroloji işlerine tahvil ettiğini, bin yıldır Kürdistanı işgal altında tuttuğunu, Kürtlerin ontolojik varlığını inkar ettiğini ve fizyolojik varlığına alçakça tecavüz ettiğini, işgalci Türk generallerin ve sömürgeci Türk valilerin Kürdistanı derhal  terk etmeleri gerektiğini, her millet gibi Kürt halkının da kendi öz toprakları üzerinde devlet olması gerektiğini söylemesi gerekirken; “fukara”, “guraba” ve kurabiye edebiyatıyla Musa El Eşari gibi, sahtekarlık yaptığını pekâlâ biliyorum.

Kürdistanlı fakir  ve  emekçi bir ailenin çocuğu olarak  yıllarca inşaat ustası, şu anda ise  yaşadığım şehirde  yaşlılar evinde çalıştığımı siz değerli okurlarımla paylaşmak istiyorum. Ayrıyetten yurseverlik kimliğimi ve ilmi çalışmalarımı  bu zor şartlar altında ilmik ilmik örerek bugünlere geldiğimi belirtmek istiyorum.

Şimdi  İhsan Eliaçık’a şunu söylemek istiyorum: “ antikapitalist” oyununu “Shakespeare” gibi sahneye koyabilirsin, Türk gençlerini ve Türk halkını örgütleyip  tam da bu minvalde Türk devletini alaşağı edip, sınırları olmayan “Dünya Adalet Devletini” kurabilirsin!

Eyvallah! Öyleki  bu, onurlu ve soylu eyleminden dolayı bütün dünya halkları seni ayakta alkışlasın! Ama sen gelir dindar  Kürt halkının ve  dindar Kürt gençlerimizi “antikapitalist Müslüman” ayak oyunlarıyla Türk devlet iktidarı için kullanmaya tenezül edersen bende sana böyle haddini bildirmek zorunda kalırım.

Ey İhsan Eliaçık! Sizin ülkesi işgal edilmiş, dili yasaklanmış, ontolojik varlığı inkar edilmiş ve dünyada Müslümanların tanrısına ve emekçi sınıfına en az saygısızlık yapmış bir halka, antikapitalist ayetler ve antikapitalist tefsirler okuman büyük bir saygısızlıktır.

Eğer “antikapitalist “davanda çok samimiysen bundan sonra, Türk devletinin ve Türkçülüğün  kabesi olan Anıtkabir’in karşısına dikilirsin; milletinin abdestlilerine ve abdestsizlerine İbrahim gibi Musa gibi, Muhammed gibi, Ebuzer gibi, Abdullah Bin Mesut gibi şöyle seslenirsin: “Ey milletimin ileri gelen mele ve mutref sınıfı; Türk devletine, Türk ırkçılığına ve Atatürk felsefesine tapmak büyük bir zulüm ve şirktir!”demelisiniz. Hemen ardından da “antikapitalist manifesto”nun ikinci ayetini  Lut,  Eyke, Ad ve Semud kavimleri gibi, yeryüzünde bolluk ve iktidar hırsından  şımarıp ve sapkınlık yapan Türk milletine okuyup, onları işgal edilmiş Kürdistan topraklarının kurtuluşu ve Kürt halkının özgürlüğü için isyana davet etmelisiniz Heyhat! Siz bunların hiçbirini yapmıyorsunuz? Sadece “fukara”, “guraba” ve kurabiye edebiyatıyla midemizi bulandırıyorsunuz!

kadiramac @hotmail.com

1764 cevaplar
 1. WilliamGEard
  WilliamGEard says:

  Бухгалтерское агентство «Цифра» — это профессиональная и современная компания, предоставляющая услуги https://buh-agenstvo.pp.ua/ по бухгалтерскому и налоговому учету, юридические услуги

  Cevapla
 2. AbrahamToK
  AbrahamToK says:

  Основными направлениями экспорта ViOil являются страны СНГ віктор пономарчук Ближнего Востока, Юго-Восточной Азии, Северной и Восточной Африки, Европы.

  Cevapla
 3. KLADBROO
  KLADBROO says:

  https://kladbro.biz
  https://kladbro.biz
  https://kladbro.biz
  Купить закладку соль
  Купить закладку соли
  Купить закладку альфа
  Купить закладку альфу
  Купить закладку амф
  Купить закладку амфетамин
  Купить закладку метамфетамин
  Купить закладку кокаин
  Купить закладку лсд
  Купить закладку гашиш
  Купить закладку мдма
  Купить закладку экстази
  Купить закладку шишки
  https://kladbro.biz

  Cevapla
 4. Gregorywen
  Gregorywen says:

  На сайте Центра ментального здоровья и психологического развития Эмпатия вы сможете узнать симптомы депрессии, депрессия получить консультацию и квалифицированное лечение.

  Cevapla
 5. Gregorywen
  Gregorywen says:

  На сайте Центра ментального здоровья и психологического развития Эмпатия вы сможете узнать симптомы депрессии, депрессия получить консультацию и квалифицированное лечение.

  Cevapla
 6. Gregorywen
  Gregorywen says:

  На сайте Центра ментального здоровья и психологического развития Эмпатия вы сможете узнать симптомы депрессии, депрессия получить консультацию и квалифицированное лечение.

  Cevapla
 7. Gregorywen
  Gregorywen says:

  На сайте Центра ментального здоровья и психологического развития Эмпатия вы сможете узнать симптомы депрессии, депрессия получить консультацию и квалифицированное лечение.

  Cevapla
 8. casino
  casino says:

  Еще не пробовали играть в казино онлайн на caso-slots.com? Не упустите свой шанс выиграть крупную сумму, выбрав одно из лучших казино на реальные деньги на нашем сайте.

  Cevapla
 9. EdwardBob
  EdwardBob says:

  Жирные кислоты соапстоков светлых растительных масел и саломасов для кормовых віктор пономарчук основными направлениями экспорта ViOil являются страны СНГ, Ближнего Востока.

  Cevapla
 10. EdwardBob
  EdwardBob says:

  Жирные кислоты соапстоков светлых растительных масел и саломасов для кормовых віктор пономарчук vioil основными направлениями экспорта ViOil являются страны СНГ, Ближнего Востока.

  Cevapla
 11. 알리 프로모션코드
  알리 프로모션코드 says:

  ‘아마존발(發) 격랑은 인터넷 쇼핑 업계에 다양한 방향으로 몰아칠 전망이다. 우선 국내 돈과 토종 비용 간의 생존 경쟁이 격화하게 됐다. 알리익스프레스 프로모션코드 11월 업계는 “이베이 계열 업체와 쿠팡, 아마존-18번가 간의 경쟁 격화로 인터파크·위메프·티몬 등 토종 중소 쇼핑몰이 가장 우선해서 충격을 받을 것’이라며 ‘신선식품과 생사용품 시장으로 싸움이 확대하면서 신세계의 ‘쓱닷컴, 롯데쇼핑의 ‘롯데온 등도 영향을 받게 될 것”이라고 내다보고 있다.

  알리 프로모션코드

  Cevapla
 12. казино на рубли
  казино на рубли says:

  Многие игроки уже оценили преимущества казино онлайн на сайте caso-slots.com. Не упустите свой шанс присоединиться к сообществу азартных людей, играя в лучших казино на реальные деньги и получая незабвенные впечатления от игры.

  Cevapla
 13. Peterpneus
  Peterpneus says:

  Options pour obtenir un credit apres des refus bancaires pret sans enquete:
  Revoir et corriger les erreurs sur son rapport de credit.
  Epargner un acompte substantiel pour reduire le montant du pret.
  Utiliser un co-emprunteur ou un garant pour renforcer la demande de credit.
  Developper une relation avec une cooperative de credit locale.
  Presenter un plan de remboursement solide et montrer sa determination.
  Chercher des prets specifiques a la situation, tels que les prets pour la consolidation de dettes.
  Travailler avec un conseiller financier pour ameliorer la situation financiere.
  Expliquer les raisons des refus precedents dans la demande de credit.
  Encourage les membres a partager leurs propres strategies et a discuter de leur efficacite.

  Cevapla
 14. Walterred
  Walterred says:

  Options pour faire face aux difficultes financieres sans credit (pret rapide interac):

  Creer un plan budgetaire detaille et le suivre attentivement.
  Reduire au maximum les depenses non essentielles et le style de vie.
  Maximiser l’epargne en automatique des chaque salaire.
  Investir judicieusement pour faire croitre votre argent avec le temps.
  Diversifier vos sources de revenus avec des projets secondaires.
  Reduire ou eliminer les dettes existantes avec un plan de remboursement agressif.
  Eviter de contracter de nouvelles dettes sauf en cas d’urgence majeure.
  Eduquer regulierement sur la gestion financiere.

  Encouragez les membres a partager leurs propres moyens de prosperer financierement sans recourir a des credits, et a discuter des avantages et inconvenients de chaque approche.

  Cevapla
 15. casino
  casino says:

  На сайте caso-slots.com каждый желающий может испытать удачу в казино онлайн. Мы предлагаем обширный список лучших казино, где можно играть на реальные деньги. Это идеальная площадка для тех, кто хочет окунуться в мир азартных игр без лишних рисков.

  Cevapla
 16. Williamgob
  Williamgob says:

  Prets loans et leur influence sur la cote de credit
  Dans cette discussion, nous pouvons analyser comment les prets rapides (https://pretxtra.ca) peuvent influencer la cote de credit des emprunteurs. Nous aborderons les effets positifs et negatifs sur la cote de credit, en mettant en lumiere l’importance de la gestion responsable des prets rapides. Les membres sont invites a partager des anecdotes personnelles et a discuter des meilleures pratiques pour maintenir une cote de credit saine tout en utilisant ces prets.

  Cevapla
 17. Прогон сайта Wrels
  Прогон сайта Wrels says:

  Прогон сайта с использованием программы “Хрумер” – это способ автоматизированного продвижения ресурса в поисковых системах. Этот софт позволяет оптимизировать сайт с точки зрения SEO, повышая его видимость и рейтинг в выдаче поисковых систем.

  Хрумер способен выполнять множество задач, таких как автоматическое размещение комментариев, создание форумных постов, а также генерацию большого количества обратных ссылок. Эти методы могут привести к быстрому увеличению посещаемости сайта, однако их надо использовать осторожно, так как неправильное применение может привести к санкциям со стороны поисковых систем.

  Прогон сайта “Хрумером” требует навыков и знаний в области SEO. Важно помнить, что качество контента и органичность ссылок играют важную роль в ранжировании. Применение Хрумера должно быть частью комплексной стратегии продвижения, а не единственным методом.

  Важно также следить за изменениями в алгоритмах поисковых систем, чтобы адаптировать свою стратегию к новым требованиям. В итоге, прогон сайта “Хрумером” может быть полезным инструментом для SEO, но его использование должно быть осмотрительным и в соответствии с лучшими практиками.

  Cevapla
 18. дюралайт белый цена
  дюралайт белый цена says:

  Светодиодная бахрома сделала мой дом настоящей сказкой перед праздниками. Спасибо сайту neoneon.ru за огромный выбор и высокое качество товаров. Теперь я знаю, где искать идеальные украшения для будущих праздников – купить цветной гибкий неон

  Cevapla
 19. мгновенные деньги в руки
  мгновенные деньги в руки says:

  Скептически относился к онлайн-займам, пока сам не столкнулся с необходимостью взять 12000 рублей. Все-займы-тут.рф дал мне быстрый и надежный займ на карту без отказа. Информация о МФО актуальна и полна, с регулярными обновлениями и акциями. Непременно рекомендую!

  Cevapla
 20. DavidFrurb
  DavidFrurb says:

  Как начать играть в онлайн казино, секреты, советы, рейтинг Быстрые выплаты Как не проиграть все? Как выиграть? Брать бонус на депозит?

  Cevapla
 21. DavidFrurb
  DavidFrurb says:

  Как начать играть в онлайн казино, секреты, советы, рейтинг Вавада Казино Как не проиграть все? Как выиграть? Брать бонус на депозит?

  Cevapla
 22. DavidFrurb
  DavidFrurb says:

  Как начать играть в онлайн казино, секреты, советы, рейтинг Топ 10 казино Как не проиграть все? Как выиграть? Брать бонус на депозит?

  Cevapla
 23. DavidFrurb
  DavidFrurb says:

  Как начать играть в онлайн казино, секреты, советы, рейтинг Рейтинг казино Как не проиграть все? Как выиграть? Брать бонус на депозит?

  Cevapla
 24. деньги в долг моментально
  деньги в долг моментально says:

  Не так давно мне понадобилось 8000 рублей. В Яндексе я нашел все-займы-тут.рф. Честно говоря, я поражен удобством использования и огромным выбором МФО. Вся необходимая информация представлена ясно и доступно. Теперь я знаю, куда обратиться в случае финансовых неурядиц. Советую всем!

  Cevapla
 25. MichaelBup
  MichaelBup says:

  Вызов врачей и узких специалистов на дом клиника оказывает широкий спектр услуг социофобия Уколы и капельницы.

  Cevapla